Futbolculuğundan Çok Banka Soygunu Konuşuluyordu! O Futbolcu Ölü Bulundu!

1970’li yıllarda İsviçre Süper Ligi’nde Young Boys’da oynayan Marco Müller, daha sonra banka soyduğu için hapse atılan ve hapisten kaçtıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan İsviçreli futbolcu Marco Müller ölü olarak bulundu.

HAPİSTEN KAÇIP KAYIPLARA KARIŞTI

Futbola Young Boys formasıyla başlayan ve İsviçre genç milli takımında da yer alan Marco Müller, beklenmedik bir şekilde futbol kariyerini 20 yaşında sonlandırdı ve suç dünyasına adım attı. İsviçreli Robin Hood lakabıyla anılan Müller, bir dizi banka soygunu ve para taşıyan bir kamyonun soygununu gerçekleştirdiği ve bu soygunlardan 2.5 milyon euro kazandığı söyleniyor. Ancak daha sonra karıştığı bir silahlı soygun nedeniyle tutuklandı ve hapishaneden kaçtı. İlk firarından sonra yeniden yakalandı, ancak 1988’de Bern Hapishanesi’nden kaçtı ve bir daha yakalanamadı.

CESEDİ DEMİRYOLU HATTININ YAKININDA BULUNDU

1988’den beri kendisinden haber alınmayan suç makinesi futbolcunun cesedi, bir ay önce memleketi Bassecourt yakınlarından bir demiryolu hattının yanında bulundu.

Yapılan DNA testlerinin sonuçları yeni açıklandı ve cesedin Marco Müller’e ait olduğu kesinleşti.

“MEMLEKETİNE GİTMESİ BENİ ŞAŞIRTTI”

Müller’in suç ortağı Andre Jaggi, “Marco’nun yurt dışına kaçtığını düşünüyordum. Memleketine gitmesi beni şaşırttı. Kılık değiştirse bile onu yürüyüşünden tanırlardı. Polis bana onun öldüğünü söylediğinde içimde tuhaf bir duygu oluştu. Soygunlardan sonra paranın aslan payını hep o alırdı. Benden sürekli borç alır, bir sonraki soygunda borcunu ödeyeceğini söylerdi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x